جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان همدان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • تعداد 226 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در شهرستان فعالیت دارند

   رئیس صنعت، معدن و تجارت ملایر:

   تعداد 226 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در شهرستان فعالیت دارند

   تعداد 226 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در شهرستان فعالیت دارند

   داریوش صفاری با بیان اینکه هم ‌اکنون تعداد 226 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در شهرستان فعالیت دارند اظهار داشت: 65 درصد این واحدها بین 30 تا صد درصد فعال هستند.

    رئیس صنعت معدن و تجارت ملایر مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان ملایر را کمبود نقدینگی و رکود بازار دانست و افزود: در حال حاضر 35 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان تعطیل و نیمه تعطیل هستند و کمتر از ظرفیت خود فعالیت دارند.

   وی تصریح کرد: تعداد 104 فقره‌ جواز تاسیس واحد صنعتی در ملایر وجود دارد که در صورت بهره‌بردای این تعداد واحد، 2 هزار و 540 نفر شغل در این شهر ایجاد می‌شود.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت ملایر با بیان اینکه سال گذشته در راستای رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی شهرستان اقدامات خوبی انجام شده اظهار داشت: با پیگیری نمایندگان مردم ملایر، مسئولان شهرستان و استان واحدهای تولیدی دارای مشکل به ستاد تسهیل استان معرفی شدند.

   صفاری با تاکید بر اینکه تعداد واحد‌های معرفی شده شهرستان به ستاد تسهیل استان 46 واحد بوده است، گفت: در ستاد تسهیل 109 مصوبه برای این واحدها مصوب شده که از این‌میزان 39 مصوبه آن اجرایی و تعداد 35 مصوبه در دست اقدام و ما بقی نیز انجام نشده است.

   رئیس صنعت، معدن‌ و تجارت ملایر افزود: مصوبات اجرا نشده مربوط به واحد‌هایی است که توانشان به صفر رسیده و صاحبان آنها دیگر مراجعه نکرده‌اند.

   وی بیان کرد: از این تعداد 46 واحد تولیدی،صنعتی شهرستان که برای دریافت 46 میلیارد تومان در ستاد تسهیل استان ثبت نام شده‌اند تاکنون 32 واحد با مبلغ 24 میلیارد تومان تایید و معرفی شده که از این تعداد یک واحد موفق به دریافت تسهیلات شده است.

   صفاری یکی از مهمترین اقدامات ستاد تسهیل استان در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان به رفع مشکل واحد ذوب آهن آلیاژی ملایر با پیگیری نمایندگان و استانداری خبر داد و افزود: در حال حاضر فاز اول واحد نورد ذوب آهن آلیاژی در حال فعالیت است و واحد نورد آن نیز به زودی فعالیت خود را شروع می‌کند.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت ملایر از معرفی 17 واحد تولیدی و صنعتی برای دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی خبر داد و افزود: در این راستا چهار واحد تایید شده و به بانک معرفی شده‌ است.

   صفاری بیان کرد: سال گذشته 27 واحد در قالب اعتبارات رونق تولید تسهیلاتی بالغ بر 21 میلیارد تومان دریافت کردند.

   رئیس صنعت، معدن ‌و تجارت ملایر از راه‌اندازی واحد فرآوری آندولوزیت نسوز توسط شرکت کیان صنعت در محدوده چشمه پهن با اعتبار 15 میلیارد تومان خبر داد و افزود: ماشین آلات این واحد صنعتی در حال نصب است و‌ در صورت راه‌اندازی این واحد برای 100 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,482,086
تعداد بازدید امروز : 89
آخرین به روزرسانی : 15:20  1397/04/25
Page created in 2.2657608985901 seconds.
memoryUsage : 44859Kb