جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان همدان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • ۴۵۰ قالیباف در رزن زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

   رئیس صنعت، معدن و تجارت رزن:

   ۴۵۰ قالیباف در رزن زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

   ۴۵۰ قالیباف در رزن زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: در شهرستان رزن ۴۵۰ قالیباف زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

    ابوالفضل مرادی  از زیر پوشش بودن تعداد 450 نفر از قالیبافان زیر پوشش تامین اجتماعی خبر داد و افزود: 20 درصد از حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می‌شود.

   وی گفت: 299 مورد بازدید در پنج ماهه سال جاری از بیمه‌شدگان قالیبافی صورت گرفته که پنج مورد اخطار صادر شده و تعداد دو مورد نیز به دلیل عدم فعالیت بیمه آنها قطع شده و یک مورد نیز مجوز پشتیبان قالیبافی با 20 نفر بافنده صادر شده است.

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن با اشاره به اینکه فرشبافی در رزن از گذشته‌های دور رواج داشته است خاطرنشان کرد: در حدود 400 سال قبل شاه تهماسب تعدادی فرش برای مسجد جامع سلیمانیه در ترکیه فرستاده که تعدادی از آنها در درجزین بافته شده بود اما این هنر و صنعت به دلایلی به فراموشی سپرده شده و از رونق افتاده است.

   وی از وجود 3 هزار و 950 بافنده در شهرستان رزن خبر داد و گفت: تعدادی از بافندگان شهرستان به صورت فصلی و تعدادی به طور مستمر به قالیبافی مشغول هستند و با توجه به عدم تقاضای بازار بافت نقشه و فرش‌های محلی از رونق افتاده اکنون بیشتر تابلوفرش و فرش‌های ابریشمی و کرک با نقشه‌های جدید بافته می‌شود و به بازار قم، تهران و تبریز فرستاده می‌شود.

   مرادی تصریح کرد: امسال تعداد 75 نفر از بافندگان در کلاس‌های آموزشی ارتقای مهارت قالیبافی هر نفر به مدت 26 ساعت به صورت رایگان در این کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

   وی اظهار کرد: در سال جاری آموزش و ارتقای مهارت قالیبافان در برنامه پیش‌بینی شده و بیش از 160 نفر از متقاضیان در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,482,111
تعداد بازدید امروز : 114
آخرین به روزرسانی : 15:20  1397/04/25
Page created in 4.7066650390625 seconds.
memoryUsage : 45074Kb