جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان همدان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • تویسرکان قابلیت تبدیل به قطب مبل و منبت کشور را دارد

   استاندار همدان:

   تویسرکان قابلیت تبدیل به قطب مبل و منبت کشور را دارد

   تویسرکان قابلیت تبدیل به قطب مبل و منبت کشور را دارد

   استاندار همدان گفت: شهرستان تویسرکان با برخورداری از کارگاه های متعدد تولید صنایع مبل و منبت با کیفیت و اصیل در این بخش قابلیت تبدیل شدن به قطب مبل و منبت کشور را دارد.

   محمدناصر نیک بخت  در آئین آغاز به کار جشنواره صنایع مبل و منبت در روستای اشترمل تویسرکان افزود: اعطای نشان جغرافیایی مبل و منبت به شهرستان تویسرکان به تصویب نهایی رسیده و تحقق این امر موجب توسعه هر چه بیشتر این هنر- صنعت اشتغالزا در این شهرستان می شود.

   وی بیان کرد: روستای اشترمل در بخش تولیدات صنایع مبل و منبت صاحب سبک و برخودار از طراحی های منحصر به فرد اصیل و دستی است.

    نیک بخت با اشاره به اینکه روستای اشترمل می تواند به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شود تصریح کرد: تویسرکان و ملایر در زمینه تولید صنایع مبل و منبت با هم رقیب نیستند و ظرفیت هر دو شهرستان متعلق به استان همدان است.

    وی اظهار کرد: شهرستان تویسرکان به ایجاد بیش از پیش فروشگاه ها و نمایشگاه های دائمی مبل و منبت نیاز دارد و استانداری نیز در زمینه اعطای تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان این بخش، قول مساعد می دهد.

    نیک بخت خاطرنشان کرد: روستای اشترمل به لحاظ برخی امکانات و تجهیزات زیرساختی مانند سالن اجتماعات به کمک نیاز دارد و استانداری در این بخش نیز قول مساعد برای تامین نیمی از اعتبار لازم به منظور ساخت سالن اجتماعات این روستا را می دهد.

    جشنواره صنایع مبل و منبت روستای اشترمل تویسرکان  با حضور معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، استاندار همدان و تنی چند از مسئولان کشوری، استانی و شهرستان آغاز به کار کرد و تا ٢۴ شهریورماه به کار خود ادامه می دهد.

    اشترمل یکی از روستاهای شهرستان تویسرکان در ١٢ کیلومتری شرق شهر تویسرکان است.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,482,145
تعداد بازدید امروز : 148
آخرین به روزرسانی : 15:20  1397/04/25
Page created in 2.3756430149078 seconds.
memoryUsage : 44859Kb