جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان همدان(آزمایشی)

نماد استان
   
 
  • افزایش واحدهای صنفی در همدان توجیه اقتصادی ندارد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان همدان:

   افزایش واحدهای صنفی در همدان توجیه اقتصادی ندارد

   افزایش واحدهای صنفی در همدان توجیه اقتصادی ندارد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان همدان با بیان اینکه سهم مشتری در واحدهای صنفی ۲۳ نفر است گفت: افزایش واحدها در همدان توجیه اقتصادی ندارد.

    حمیدرضا متین در جلسه ارتباط صنعت و دانشگاه که با حضور معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت برگزار شد اظهار داشت: وزنه دانشگاه و وزنه علمی دانشگاه‌ها سنگین تر از وضعیت واحدهای تولیدی و صنعت است و ضرورت دارد تا این رابطه و حلقه را نزدیک تر کنیم.

   متین بیان کرد: می‌خواهیم ارتباط دانشگاه علاوه بر صنعت با بازار نیز برقرار شود و راه چاره‌ای برای مشکلات در این حوزه اندیشیده شود چرا که در حال حاضر برای هر مغازه 23 الی 22 مشتری داریم که به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

   وی عنوان کرد: روش‌های نوین رسیدن به کالا مثل دیجی کالا و یا ورود دو سوپر مارکت بزرگ در بازار سهم مغازه‌ها را از مشتری دچار چالش کرده و ما به همکاری دانشگاه در حوزه تولید، بازار و ارائه خدمات نیاز داریم.

   رئیس سازمان صنعت و معدن استان همدان با بیان اینکه60 هزار واحد صنفی در استان وجود دارد گفت: در آینده نزدیک شاغلان ما بیکاران هستند چرا که با روش‌های نوین آشنایی ندارند و ممکن است بحران به جایی برسد که نتوان آن را کنترل کرد.

   متین اعلام کرد: در حالت استاندارد یک واحد صنفی باید 40 تا 45 نفر مشتری داشته باشد و نمی توان گفت با افزایش واحدها مشکل اشتغال حل می شود بلکه مشکلات دیگر ایجاد می شود و در بحث صنوف نباید دچار بحران شویم و باید سقف صنفی و مشتری آنها را نیز ببینیم.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,482,127
تعداد بازدید امروز : 130
آخرین به روزرسانی : 15:20  1397/04/25
Page created in 2.7016160488129 seconds.
memoryUsage : 44853Kb