X
دوشنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۶ ۱۴۳۲
چچ
فرماندار همدان:

فرماندار همدان:

‌واحدهای صنعتی نیمه‌تعطیل همدان تعیین تکلیف شوند

فرماندار همدان بر تعیین تکلیف واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در شهرستان همدان تاکید کرد و گفت: واحدهای تولیدی در همدان با مشکل سرمایه در گردش روبه‎رو هستند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

علی تعالی در کمیته اشتغال و سرمایهگذاری شهرستان همدان اظهار کرد: بهرههای بالای بانکی، اقساط تاخیر افتاده و نبود نقدینگی مشکل اصلی واحدهای تولیدی در شهرستان همدان است.

وی با اشاره به اینکه معوقات بانکی 22 واحد تولیدی تعیین تکلیف قطعی شده است، گفت: اگر مشکلات همین واحدها مورد بررسی قرار نگیرد در آینده نه چندان دور دوباره به وضعیت قبلی خود دچار می‌شوند.

تعالی با بیان اینکه چند ماهی است که واحدهای تعطیل و راکد در شهرستان همدان تعیین تکلیف نشدهاند، عنوان کرد: تعیین تکلیف قطعی به معنای تولید و فعالیت مداوم است و حل مشکلات بانکی تنها به معنای تعیین تکلیف نیست.

وی با تصریح بر اینکه در استان همدان کارگروههای اشتغال نقش میدانی به خود گرفته‌اند، بیان کرد: تیمهای تخصصی در فرمانداریهای استان برای حل موضوعات و مشکلات واحدهای تولیدی راکد تشکیل شده که باید فعالیت خود را تقویت کنند.

فرماندار همدان با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری استان همدان تصریح کرد: این همایش فرصتی مناسب برای معرفی استان همدان بود که خوشبختانه بازخورد ملی به همراه داشت.

وی با تاکید بر رونق اشتغال در استان همدان با تکیه بر سرمایهگذاری بخش خصوصی افزود: هزار و 500 میلیارد تومان تفاهمنامه در همایش سرمایهگذاری همدان منعقد شده که امیدواریم به نتایج مطلوب برسد.

تعالی با اشاره به اینکه بستر خوبی برای سرمایهگذاری بخش خصوصی در همدان ایجاد شده است، گفت: بیکاری یکی از مشکلات و معضلات در شهرستان همدان است که در صورت حل این مشکل شاهد تاثیرگذاری در جامعه هستیم.

‌مدیر جهاد کشاورزی استان همدان نیز در این جلسه عنوان کرد: ناحیه صنعتی قهاوند با مشکل آب روبهرو بوده و واحدهای تولیدی مستقر در این ناحیه صنعتی، آب موردنیاز خود را از سایر نقاط استان خریداری می‏کنند.

جواد رشیدی با اشاره به اینکه با مشکل دفع فاضلاب در این ناحیه صنعتی مواجه هستیم، گفت: امنیت و روشنایی این ناحیه صنعتی با مشکل روبهرو بوده و باید مدیریت جدی در این زمینه شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر منطقه قهاوند با مشکل کمبود آب روبه‌روست و به جای صنایع کم آببر باید صنایع هیچ آب‌بر در این منطقه مستقر شوند

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7713106473287
Query time: 1.9666272799174