X
چهارشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ۳۰۳۰
چچ
گزارش ویژه / با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

گزارش ویژه / با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

آیین افتتاح «مجتمع کنسانتره سنگ آهن صبانور اسدآباد» برگزار شد

با راه‌اندازی بخش فرآوری، بخش گندله‌سازی این مجتمع که درحال ساخت است و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز ساخته می‌شود. بخش بعدی این مجتمع ساخت آهن اسفنجی با ظرفیت 850 هزار تن نیز کلنگ‌زنی شده است. شرکت سهامی عام صبا نور از سال 78 به ثبت رسیده است.

Normal 0 false false false false EN-US X-NONE AR-SA

 
 
 
 
 

با حضور معاون اول رئیس جمهور کارخانه کنسانتره سنگ آهن صبانور در شهرستان اسدآباد افتتاح شد.

پروژه کارخانه کنسانتره سنگ آهن شهرستان اسدآباد با حضور معاون اول رئیس جمهور، مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید. این پروژه در سال 90 در زمینی به مساحت 9 هکتار به صورت صنعتی، رفاهی و اداری در منطقه چهاردولی شهرستان اسدآباد ساخته شده است. این پروژه با ظرفیت 600 هزار تن، برای 350 نفر به صورت مستقیم و 3 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند. این طرح صنعتی توسط شرکت تأمین مواد اولیه فولاد صبا نور اجرا و برای ساخت آن بیش از 36 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.


با راه‌اندازی بخش فرآوری، بخش گندله‌سازی این مجتمع که درحال ساخت است و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز ساخته می‌شود. بخش بعدی این مجتمع ساخت آهن اسفنجی با ظرفیت 850 هزار تن نیز کلنگ‌زنی شده است. شرکت سهامی عام صبا نور از سال 78 به ثبت رسیده است؛ این شرکت در ابتدا به فروش و صادرات مواد معدنی می‌پرداخت که پس از جلوگیری از فروش مواد خام به ایجاد کارخانه‌های فرآوری اقدام کرد.


"صندوق‌های بازنشستگی بار عظیمی را بر دوش دولت گذاشته‌اند"
جهانگیری: ۷۰ درصد حقوق بازنشستگان دولت از بودجه‌های دولتی پرداخت می‌شود
معاون اول رئیس‌جمهور در اسدآباد گفت: صندوق‌های بازنشستگی به منظور جدا شدن کارمندان بعد از بازنشستگی از دولت راه‌اندازی شده‌ ولی متأسفانه بار عظیمی را بر دوش دولت گذاشته‌اند.

اسحاق جهانگیری امروز در ‌آیین افتتاحیه کارخانه کنستانتره سنگ آهنگ اسدآباد اظهار داشت: در شرایطی که نیاز کشور و مردم بحث مسائل اقتصادی است باید حرکت جدی اقتصادی برای حل مشکلات زندگی مردم و رفع معضل بیکاری انجام شود. وی با بیان اینکه دولت و مردم در کنار یکدیگر می‌توانند گره‌های بزرگ اقتصادی را برطرف کنند، افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری خاص و بخش خصوصی باید با سرمایه‌گذاری‌های جدید در زمینه افزایش تولید و ایجاد اشتغال به منظور رفع مشکلات مردم را عملیاتی کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در بودجه 94 منابعی برای اشتغال‌زایی بیشتر در نظر گرفته شده است، بیان کرد: رشد اقتصادی کشور امسال مثبت بوده است و تا پایان سال از رکود خارج می‌شویم و در سال 94 شاهد رشد اقتصادی در کشور خواهیم یود.


جهانگیری تصریح کرد: ایران ظرفیت معدنی بسیار زیادی دارد. منابع غنی از فلز و منابع غیر فلزی در سراسر کشور کشف شده است و بر این اساس توسعه فولاد در غرب کشور از جمله استان‌های کردستان، کرمانشاه و همدان به سبب نزدیک مرزهای کشورهای همسایه در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود: با توجه به منابع غنی که در غرب کشور کشف شده است سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با دریافت مجوز اکتشاف سنگ آهن کشف شده را فرآوری کرده و واحدهای کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد را ایجاد کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با جلوگیری از صادرات مواد معدنی به صورت خام ارزش افزوده بیشتری در داخل کشور ایجاد می‌شود و مردم از این ارزش افزوده بهره‌مند می‌شوند.

جهانگیری ابراز کرد: استان همدان علاوه بر اینکه از معادن غنی بهره‌مند است منطقه مهم کشاورزی نیز محسوب می‌شود که باید صنایع تبدیلی با کشاورزی در همدان مورد توجه قرار گیرد. وی درباره مسائل صندوق‌های بازنشستگی نیز عنوان کرد: در برنامه ششم به صورت اصولی نحوه فعالیت صندوق‌های بازنشستگی پیگیری می‌شود چرا که پرداخت حقوق بازنشستگان دشوار است و متأسفانه 70 درصد حقوق بازشستگان دولت از بودجه‌های دولتی پرداخت می‌شود.


معاون اول رئیس‌جمهور افزود: صندوق‌های بازنشستگی به منظور جدا شدن کارمندان بعد از بازنشستگی از دولت راه‌اندازی شده‌ ولی متأسفانه بار عظیمی را بر دوش دولت گذاشته‌اند.

جهانگیری تأکید کرد: صندوق‌ها باید در عرصه‌ سرمایه‌گذاری‌های سود‌ده ورود پیدا کنند تا بتوانند علاوه بر توسعه کشور با سودآوری مناسب حقوق‌ بازنشستگان را مستقل پرداخت کنند. وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید 12 هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد پرداخت کرده است. جهانگیری بیان کرد: در برنامه ششم محور اصلی، ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی است.


وزیر کار در اسدآباد:
عقب‌ماندگی حقوق‌های بازنشستگان صندوق فولاد جبران می‌شود
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اسدآباد گفت:‌ عقب‌ماندگی حقوق‌های بازنشستگان صندوق فولاد در حال جبران است.

علی ربیعی نیز در مراسم افتتاح کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسدآباد اظهار داشت: وجه مشخص دولت تدبیر و امید تولیدگرایی در مقابل رانت‌گرایی است و بر این اساس فرهنگ راستی، کار، ساختن با علم و کارشناسی رویکرد اصلی این دولت است.


ربیعی درباره کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسدآباد که با سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد راه‌اندازی شده است، بیان کرد: 90 درصد سهام این کارخانه مربوط به صندوق بازنشستگی فولاد است که علاوه بر این واحد، در طرح توسعه ایجاد واحد گندله‌سازی و اشتغال‌زایی حداقل 300 نفر مشارکت داشته است که با پیشرفت فیزیکی 65 درصد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. وی ابراز کرد: 7 هزار میلیارد تومان در صندوق بازنشستگی معدن و فولاد طرح توسعه پیش‌بینی شده است که بر این اساس زمینه اشتغال‌زایی برای 40 هزار نفر فراهم می‌شود. وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: عقب‌ماندگی حقوق‌های بازنشستگان صندوق فولاد در حال جبران است.


وزیر صنعت، معدن و تجارت:
فرآیند تولید محصولات معدنی تا مرحله نهایی در استان ها انجام شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرآیند تولید محصولات معدنی از محل استخراج تا مرحله نهایی در استان ها انجام شود.

محمد رضا نعمت زاده نیز در آیین افتتاح کارخانه تولید کنستانتره سنگ آهن اسدآباد با بیان اینکه استان همدان ظرفیت های خوبی به لحاظ وجود معادن دارد افزود: در نشستی که با استاندار همدان برگزار شد، استاندار تاکید کرد که قرار است طرح توسعه کنستانتره اسدآباد انجام شود و برای ادامه این زنجیره به صورت یکپارچه با ظرفیت بالا سرمایه گذاری کنند. وی اضافه کرد: این تصمیم در ماه گذشته در استان های کردستان و زنجان نیز گرفته شد که محصول از معدن تا مرحله نهایی در استان ها فرآوری شود تا نیاز به جابه جایی بی موقع و حمل و نقل وجود نداشته باشد. وی اظهار کرد: استان همدان از نظر توسعه صنعتی با توجه به وجود معادن و توسعه بخش کشاورزی و ماده اولیه در کشور مطرح است و این استان قابلیت های خوبی در این زمینه دارد.


نعمت زاده گفت: یک واحد سیلیس نیز با 95 درصد پیشرفت در همدان آماده راه اندازی است که بزودی در همدان افتتاح می شود و با راه اندازی صنعت پتروشیمی، شاهد رشد بیشتری در استان همدان خواهیم بود. وی افزود: در استان همدان با وجود مواد اولیه موجود و بخش های کشاورزی و معدنی، می توان صنایع را توسعه داد و اشتغال ایجاد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کنار زمینه های گردشگری در استان همدان و تلاش و همکاری مسوولان و نزدیکی با مرزهای غربی و شمالی کشور، می توان در استان همدان زمینه های خوبی برای تجارت فراهم کرد.

نعمت زاده اضافه کرد: استان همدان در ارتباط با مسیر شمال و جنوب از نظر حمل و نقل شهرت دیرینه ای دارد و با افتتاح راه ها و بزرگراه ها، استان همدان از حیث تجارت نقش مهمی در منطقه می تواند داشته باشد. وی ابراز امیدواری کرد: تا سال آینده شاهد احداث واحدهای نمونه ای در استان باشیم که در این زمینه وزیر کار نیز باید حمایت کنند تا گذشته جبران شود.


نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی:    
واگذاری معادن به سرمایه گذاران راهگشای توسعه صنعتی اسدآباد است
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری معادن شهرستان به سرمایه گذاران بخش خصوصی راهگشای توسعه صنعتی این شهرستان است.

بهروز نعمتی در آیین افتتاح کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسدآباد استان همدان افزود: بهره برداری ازکارخانه کنستانتره سنگ آهن آغاز توسعه صنعتی اسدآباد بوده و این روز از روزهای ماندگار در تاریخ اسدآباد است. وی با اشاره به احداث کارخانه های فرومنگنز و گندله سازی در منطقه چهاردولی، ایجاد مجموعه صنعتی در این منطقه را نیازمند تامین برخی زیرساخت ها دانست و گفت: ایجاد ایستگاه برق فشار قوی از نیازهای اساسی است که باید به سرعت اقدام شود.


وی با اشاره به برخی طرح های نیمه تمام اسدآباد مانند سد نعمت آباد از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست: درتخصیص اعتبارات، شهرستان اسدآباد را طوره ویژه ببینند. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با برشمردن قابلیت های این شهرستان در بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: احداث صنایع تبدیلی و کشاورزی در اسدآباد توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی آغاز شده اما بانک ها برای پرداخت تسهیلات باید سرمایه گذاران را حمایت کنند.

کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسدآباد با ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال و ایجاد اشتغال برای 400 نفر روز سه شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد.مدیرعامل شرکت صبا نور:    
آزمایشگاه مجهز کارخانه کنستانتره به دانشجویان سرویس می دهد
مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور گفت: کارخانه کنستانتره با ظرفیت 600 هزارتن احداث شده است.

سعید تفضلی در آیین افتتاح کارخانه کنستانتره سنگ آهن شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در این پروژه 35 میلیارد تومان از منابع ریالی و 7 میلیون یورو از منابع ارزی هزینه شده است. وی افزود: محصول کارخانه کنستانتره با عیار 68 درصد است که برای 75 نفر اشتغال مستقیم و 160 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

تفضلی به ایجاد فضای اداری و رفاهی مناسب در کارخانه اشاره کرد و گفت: کارخانه کنستانتره یک واحد آزمایشگاه بسیار مجهز شناخته شده که تجهیزات آن وارد شده و درحال نصب است و آزمایشگاه بسیار پیشرفته بوده که می تواند به دیگر کارخانجات و حتی دانشجویان دوره دکتری هم سرویس دهی کند.


مدیرعامل شرکت صبا نور ادامه داد: خوراک این مرکز از معدن بابا علی در همدان و گلالی در قروه کردستان تامین می شود که محصول این کارخانه به گندله سازی خواهد رفت و امیدواریم واحد گندله سازی با ظرفیت 550 هزار تن در تیرماه سال آینده راه اندازی شود. وی افزود: از سال 89 تا 92 درآمد حاصل از صادرات برای تمام طرح های توسعه ای هزینه شده و با راه اندازی کارخانه کنسانتره و گندله سازی از خام فروشی بطور کامل جلوگیری خواهد شد و چرخه تولید کامل شده که منجر به ارزش افزوده بیشتری می شود.

نعمت زاده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز سه شنبه در سفری یک روزه 'اسحاق جهانگیری' معاون اول رییس جمهوری را برای افتتاح چندین طرح و شرکت در نشست شورای اداری همدان وارد این استان شدند.

 
 
 
 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7173285484314
Query time: 2.8305414517721