X
یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۰ ۵۲
چچ
افزایش ۶۰ درصدی قیمت کفش‌ در همدان بازار را راکد کرده است

رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان :

افزایش ۶۰ درصدی قیمت کفش‌ در همدان بازار را راکد کرده است

رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان با بیان اینکه نرخ کفش‌های تابستانی نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است گفت: این گرانی سبب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

استان ما از نظر تولید کیف‌ و‌ کفش چرم طبیعی و مصنوعی در جایگاه خوبی بوده و علاوه بر تامین نیاز استان، اجناس تولیدی به کشورهای خارجی مانند روسیه، افغانستان، پاکستان و عراق صادر می‌شود.

اما گرانی‌ سرسام‌آور مواد اولیه و هزینه‌های حقوق و دستمزد کاگران سبب افزایش بهای تمام شده کالاها و در نتیجه گرانی 50 تا 60 درصدی کفش‌های تولیدی نسبت به سال گذشته شده است.

گرانی قیمت و از طرفی هم شرایط کرونایی سبب کسادی بازار کیف و کفش همدان شده است.

بسیاری از مردم به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی، قدرت خرید ندارند و ترجیح می‌دهند به جای خرید یک جفت کفش تازه، کفش‌های قدیمی خود را تعمیر کنند.

یک تولید کننده کفش زنانه گفت: قیمت مواد اولیه تولید یک جفت کفش نسبت به سال گذشته بیش از 100 در صد افزایش یافته که این امر در قیمت نهایی کالا موثر است.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع برای تامین مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم اظهار داشت: بحران کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، تقاضای تولید را کاهش داده است.

این تولید کننده کفش با تاکید بر اینکه میزان تولید ما وابسته به تقاضای بازار است، تصریح کرد: کرونا خسارات مالی زیادی به کسب و کار ما وارد کرد اما هیچگونه حمایت و تسهیلاتی از سوی دولت دریافت نکردیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.632098674774
Query time: 10.881274541219