X
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ۲۴
چچ
کرونا و مدارس مجازی سبب ورشکستگی تولیدکنندگان کیف‌و‌کفش مدارس شد

رئیس اتحادیه کیف‌و‌کفش همدان گفت:

کرونا و مدارس مجازی سبب ورشکستگی تولیدکنندگان کیف‌و‌کفش مدارس شد

رئیس اتحادیه کیف‌و‌کفش همدان گفت: بلاتکلیفی در بازگشایی مدارس و مجازی شدن کلاس‌ها سبب کاهش فروش و ورشکستگی تولیدکنندگان کیف‌و‌کفش همدان شده است.

احمد گازرانی، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان در گفتو‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: متاسفانه از زمان شروع اپیدمی کرونا تاکنون برخی از رسته‌های صنفی که وابسته به آموزش و مدارس بودند خسارات مالی زیادی متحمل شده و به ورشکستگی کشیده شدند.

وی تصریح کرد: صنف لوازم التحریر، البسه مدارس، کیف و کفش مدارس و کتاب‌فروشی‌ها جزء اصنافی است که به شدت آسیب دیدند و هیچگونه حمایتی هم از آن‌ها نشده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان با تاکید بر اینکه سال گذشته بسیاری از اجناس خریداری شده مربوط به فصل مدارس در انبارها دپو شد، عنوان کرد: وقتی کالاها به مدت یک سال در انبار می‌ماند کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد.

گازرانی افزود: اجناس تولیدی دارای تاریخ مصرف بوده و وقتی مدتی از آن بگذرد کیفیت چسب‌های مصرفی در کیف و کفش کاهش می‌یابد.

وی گفت: با توجه به اینکه در یک سال ونیم گذشته خسارات زیادی به پیکر اصناف همدان وارد شده اما تا امروز هیچ‌گونه سرکشی و حمایتی از صنوف آسیب دیده به عمل نیامده است.

رئیس اتحادیه کیف‌و‌کفش همدان با تاکید بر اینکه قیمت مواد اولیه و تولید اجناس نسبت به سال گذشته صد درصد افزایش یافته، تصریح کرد: اما با این حال همکاران ما مقدار سود خود را کمتر از حد واقعی رسانده‌ و در برخی موارد به جای 30 درصد سود 5 درصد و حتی کمتر دریافت می‌کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.0248160362244
Query time: 4.2793738047282