X
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۸:۲۳ ۱۰۶
طبقه بندی : اطلاعیه ها
چچ
آغاز ثبت فروش سیگار به خرده فروشان-شرکتهای تولیدکننده سیگار و توزیع کنندگان محترم سراسری و استانی سیگار

آغاز ثبت فروش سیگار به خرده فروشان-شرکتهای تولیدکننده سیگار و توزیع کنندگان محترم سراسری و استانی سیگار

مدیران محترم عامل شرکت‌های تولیدکننده سیگارت (سیگار)

توزیع‌کنندگان محترم سراسری و استانی سیگارت (سیگار)

موضوع: آغاز ثبت فروش سیگارت (سیگار) به خرده‌فروشان

با سلام و احترام؛

با عنایت به اجرای طرح رهگیری سیگارت (سیگار) تا سطح توزیع‌کنندگان استانی و ثبت اطلاعات تولید و فروش سیگار (سیگار) در سامانه جامع تجارت و لزوم توسعه استقرار این طرح تا سطح خرده‌فروشان سیگارت (سیگار)، به اطلاع می‌رساند، امکان ثبت فروش سیگارت (سیگار) به خرده‌فروشان در سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir فراهم شده است. بدین‌وسیله به کلیه شرکت‌های تولیدکننده و توزیعکنندگان سراسری و استانی سیگارت (سیگار) ابلاغ می‌گردد که از تاریخ 03/05/1400 نسبت به ثبت فروش (انتقال مالکیت و مکان) سیگارت (سیگار) به‌تمامی خرده‌فروشان در سامانه جامع تجارت اقدام نمایند.

در همین راستا، کلیه شرکت‌های تولیدکننده و توزیعکنندگان سراسری و استانی سیگارت (سیگار)، ملزم به رعایت موارد زیر می‌باشند:

 1. مطابق با اطلاع‌‌رسانی‌های صورت گرفته به خرده‌فروشان سیگارت (سیگار)، آنان ملزم به ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت از طریق نرم‌‌افزار تلفن همراه این سامانه حداکثر تا تاریخ 02/05/1400 می‌باشند؛ لذا ضروری است قبل از سررسید تاریخ 02/05/1400، نسبت به اطلاع‌رسانی لزوم ثبت‌نام به خرده‌فروشان سیگارت (سیگار) اقدام گردد.
 2. از تاریخ 03/05/1400، فروش سیگارت (سیگار) فقط به خرده‌فروشان دارای مجوزی مجاز خواهد بود که در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام نموده و امکان ثبت فروش سیگارت (سیگار) به آنان در سامانه فراهم باشد.
 3. از تاریخ 03/05/1400، توزیع‌کنندگان استانی سیگارت (سیگار) ملزم هستند علاوه بر تعیین وضعیت (تأیید یا رد) اسناد فروش ثبت شده به نام آنان، نسبت به ثبت‌اسناد فروش سیگارت (سیگار) در سامانه جامع تجارت اقدام نمایند.
 4. از تاریخ 03/05/1400، خرده‌فروشان سیگارت (سیگار) ملزم هستند، اسناد فروش ثبت شده به نام خود را تأیید یا رد نمایند؛ لذا ضروری است در صورت عدم تعیین تکلیف اسناد ثبت شده به نام آنان، از فروش مجدد سیگارت (سیگار) به آنان خودداری گردد.
 5. جهت تسهیل انجام فرایندهای تأیید یا رد اسناد و ثبت فروش توسط توزیع‌کنندگان سراسری و استانی و خرده‌فروشان سیگارت (سیگار)، علاوه بر امکان ورود به درگاه اینترنتی سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir، امکان تأیید یا رد اسناد خرید و ثبت فروش از طریق نرم‌افزار تلفن همراه «سامـانه جـامع تجـارت» و از طریق شماره‌گیری کد دستوری #7777*4* نیز فراهم شده است؛ بنابراین توزیع‌کنندگان سراسری و استانی و خرده‌فروشان سیگارت (سیگار) می‌توانند با استفاده از هر سه روش فوق نسبت به تأیید یا رد اسناد خرید خود و همچنین ثبت‌اسناد فروش به خرده‌فروشان اقدام نمایند.
 6. نسخه اندروید نرم‌افزار تلفن همراه سامانه جامع تجارت، از طریق لینک مستقیم https://plink.ir/NTSW-App و یا فروشگاه نرم‌افزاری «بازار» قابل دریافت می‌باشد. ضمناً راهنمای انجام کلیه فرایندهای تأیید یا رد اسناد خرید، ثبت فروش و سایر فرایندها در نرم‌افزار تلفن همراه سامانه جامع تجارت، در بخش «مستندات» و ذیل عنوان «تجارت داخلی» این نرم‌افزار به نام «راهنمای نرم‌افزار تلفن همراه سامانه جامع تجارت» قابل دریافت و مشاهده می‌باشد.
 7. ثبت اطلاعات فروش (انتقال مالکیت و مکان) به خرده‌فروش در سامانه جامع تجارت، مطابق با رویه فعلی سامانه و از طریق گزینه «فروش به تاجر» و واردکردن «کاملی» خرده‌فروش انجام می‌گردد.
 8. خرده‌فروشان سیگارت (سیگار) ملزم به معرفی و ثبت انبار در سامانه جامع تجارت نیستند؛ لذا هنگام ثبت فروش به خرده‌فروش، در صورت عدم مشاهده انبار خرده‌فروش، از گزینه «انبار نامشخص» استفاده نمایند.
 9. باتوجه‌به اینکه فروش سیگارت (سیگار) به خرده‌فروشان، اغلب با واحد قراصه (باکس) انجام می‌شود، امکان تفکیک شناسه کالا از واحد کارتن به قراصه در سامانه جامع تجارت فراهم شده است. بنابراین جهت تفکیک شناسه کالای کارتن به قراصه می‌توان در منوی «موجودی»، از گزینه «تفکیک» استفاده نمود.
 10. به دلیل عدم الزام ثبت فروش به خرده‌فروش در گام‌های قبلی طرح رهگیری سیگارت (سیگار)، ممکن است موجودی سامانه برخی از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سراسری و استانی با موجودی واقعی آن‌ها برابر نباشد. لذا ضروری است آن دسته از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سراسری و استانی، حداکثر تا تاریخ 02/05/1400، نسبت به ثبت تجمیعی فروش موجودی مازاد خود (که از محل عدم ثبت فروش مجاز به خرده‌فروشان تا قبل از تاریخ 03/05/1400، یعنی تاریخ الزام ثبت فروش به خرده فروش، ایجاد شده است) به مصرف‌کننده اقدام و موجودی سامانه را با موجودی واقعی خود برابر نمایند.
 11. در حال حاضر اغلب تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سراسری سیگارت (سیگار)، در ابتدا فروش خود را انجام داده و سپس اقدام به ثبت سند فروش در سامانه می‌نمایند. این اتفاق باعث بوجود آمدن مشکلاتی نظیر «عدم تأیید سند از سوی خریدار»، «رد اشتباه آن سند به دلایل مختلف» و «عدم امکان ثبت فروش به خریدار به دلایل مختلفی مانند تکمیل سقف خرید خریدار، غیرفعال شدن امکان خرید خریدار، نداشتن مجوز صنفی مجاز به خرید سیگارت (سیگار)، عدم ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت، ابطال یا تعلیق مجوز خریدار و ...» می‌گردد و این مشکلات باعث می‌شود موجودی واقعی فروشنده با موجودی در سامانه آن‌ها منطبق نباشد. بنابراین جهت جلوگیری از بروز این‌گونه مسائل، ضروری است، ابتدا سند فروش در سامانه جامع تجارت ثبت شود؛ سپس فروشنده نسبت به تحویل کالا به خریدار اقدام نموده و از خریدار بخواهد در اسرع وقت نسبت به تأیید سند ثبت شده اقدام نماید.
 12. با توجه به بندهای فوق‌الذکر، از تاریخ 03/05/1400، کلیه تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سراسری و استانی سیگارت (سیگار) ملزم هستند، کلیه اسناد فروش و جابجایی سیگارت (سیگار) خود را در سامانه جامع تجارت به صورت دقیق، کامل و فوری ثبت نمایند؛ به صورتی که موجودی کلیه انبارهای سطح کشور تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سراسری و استانی با موجودی آن‌ها در سامانه برابر باشد.

اسناد راهنمای انجام کلیه فرآیندهای فوق‌الذکر، در صفحه اول سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir در بخش «مسـتندات عملیات تجارت داخلی» و در بخش «مستندات» و ذیل عنوان «تجارت داخلی» نرم افزار تلفن همراه سامانه جامع تجارت به نام «راهنمای نرم‌افزار تلفن همراه سامانه جامع تجارت» موجود است. هم‌چنین در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر، مرکز تماس سامانه جامع تجارت به شماره 75492000-021 داخلی 13 و شماره تلفن همراه 09198974841، آماده پاسخ‌گویی می‌باشد.

در پایان مجدداً تاکید می‌گردد، فروش سیگارت (سیگار) به اشخاص بدون مجوز، عدم ثبت صحیح، کامل، فوری و منظم اسناد فروش و جابجایی سیگارت (سیگار) و عدم تعیین وضعیت اسناد خرید در سامانه جامع تجارت، باعث می‌گردد، علاوه بر تعلیق امکان فعالیت خریدار و فروشنده در سامانه، فروشنده، خریدار و سیگارت (سیگار) معامله شده مشمول ضمانت اجرای ضوابط اختصاصی محصولات دخانی موضوع دستورالعمل تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گردند.

اولویت: فوری
فایل پیوست
No Cache
Generate time: 2.7062446276347
Query time: 1.9722460110982